Severní Makedonie
Spojené království
Irsko
Německo
Francie
Itálie
Španělsko
Portugalsko
Nizozemsko
Belgie
Rakousko
Lucembursko
Švýcarsko
Řecko
Kypr
Dánsko
Norsko
Švédsko
Finsko
Estonsko
Lotyšsko
Litva
Polsko
Česko
Slovensko
Maďarsko
Rumunsko
Bulharsko
Chorvatsko
Slovinsko
Severní Makedonie
Bosna a Hercegovina
Srbsko
Albánie
Ukrajina
Rusko
Turecko
Nyní
Dnes
Zítra
Pátek
Sobota
Neděle
Pondělí
Úterý
Kontaktujte nás
english
deutsch
français
italiano
español
polski
nederlands
ελληνικά
português
lëtzebuergesch
malti
norsk
dansk
svenska
suomi
eesti
latviešu
lietuvių
česky
slovenčina
magyar
română
hrvatski
slovenščina
български
српски
pусский
Українська
Македонски
bosanski
shqip
turks
TV Průvodce: Severní Makedonie,
8.5.2024, Středa
Makedonská
DVB-C
Evropa
Filmy
Sport
Hudba
Dokumentární
Zprávy
Pořady pro děti / mládež
MRT 1
06:45 Македонија наутро
09:40 7 минути здравје
09:50 Околу светот
Více...
MRT 2
08:00 Вести
08:18 Штрумфови
08:31 Правилно или погрешно
Více...
Alsat M
08:00 Нов ден
10:00 Три сестри
12:00 Не ме напуштај
Více...
Kanal 5
06:45 Здраво Македонијо
11:00 Вести
11:10 Метео
Více...
Sitel
08:00 Вести
08:10 Jа сакам Македониjа
09:00 Вести
Více...
Alfa Televizija
06:05 Добро утро, секое утро
09:30 Вести
09:55 Стројник
Více...
Telma
07:00 Јади бурек
09:00 Распеана Македонија
11:00 Ваш термин
Více...
MRT 4
08:00 Бијандипе
08:30 Санчантео
09:00 Сехара
Více...
MRT Sobraniski
10:00 Интермецо
10:06 Околу светот
10:12 7 минути здравје
Více...
Nasha TV
07:40 Бушави глави
08:15 Детски музички фестивали
08:40 За балансот
Více...
Sonce TV
07:00 Gremo na burek
09:00 Makedonija prepeva
11:00 Vaš termin
Více...
RTS 1
08:00 Jutarnji dnevnik
08:30 Jutarnji program
09:30 Na krilima zmaja
Více...
RTS 2
07:26 Koncert za dobro jutro
08:07 Slagalica
08:31 Datum
Více...
RTRS
06:04 Jutarnji program
09:00 Jutarnji Dnevnik
10:02 Republika
Více...
RTV 1
07:00 Dobro jutro, Vojvodino
10:00 Sednica Skupštine AP Vojvodine
11:00 Vesti za osobe sa oštećenim.
Více...
B92
07:46 Kung Fu Panda
08:11 Мојата бучна куќа
08:35 Сунѓерот Боб
Více...
Nova S
06:00 Разбуди се
09:00 Ментална вежба
10:45 Биостил - Ваше здравје, наша грижа
Více...
Red TV
08:00 Ne gledam ti ja to
11:50 Deca su ukras RED-a
11:55 Whatzuuuuup
Více...
Prva
06:55 Jutro
11:10 Биостил ТВ продаја
11:25 Lagalica
Více...
Prva MAX
07:59 TV Čorba
08:16 Exkluziv
08:36 Exploziv
Více...
Prva World
07:31 Recept za ljubav
08:16 Ljubav u okovima
09:12 Жртви на љубовта
Více...
Prva Life
07:55 Porodične tajne
08:42 Kolo sreće
09:23 Radna akcija
Více...
Prva Kick
06:55 TV Čorba
08:08 TV Čorba
08:28 Na tankom ledu
Více...
Prva Files
07:35 Tri od pet
08:09 Porodične tajne
08:25 Porodične tajne
Více...
OBN
08:00 Iz bakine kuhinje
08:55 TV Prodaja - Primed
09:10 TV Doktor - Sveti vid
Více...
RTL
08:00 Монк
09:00 Монк
09:55 TV prodaja
Více...
RTL 2
05:20 Одјавување на програмата
08:05 Sudnica
09:00 K.T. 2
Více...
Cool TV
07:55 Девојките Гилмор
08:50 Девојките Гилмор
09:50 Монк
Více...
RTL Klub
06:00 Reggeli
09:00 Љубов, и се е можно
10:10 Teleshop
Více...
RTL Gold
07:50 Mónika
08:45 Mónika
09:40 Barátok közt
Více...
Diva
08:00 ikago u plamenu
08:50 ikago u plamenu
09:45 Medicinske sestre
Více...
Timeless Dizi Channel
07:15 Невините
08:10 Мирисот на љубовта
09:00 Пријатели
Více...
Pickbox
07:45 Уметноста на архитектурата
08:25 Инспектор Грејс
09:55 Гответе со Ана Олсон
Více...
Film Klub Extra
08:00 Most
08:31 Zrno zlata
08:59 Oživljena svetlost
Více...
FOX
07:40 Теоријата за Големата експлозија
08:05 ИМЗ: Мајами
09:00 Изгубени
Více...
FOX Life
08:00 Брачни води
08:30 Брачни води
08:55 Брачни води
Více...
Fox Crime Adria
07:45 Кралици на мистериите
08:45 Кралици на мистериите
09:45 Злосторнички град _ САД
Více...
FOX Movies
06:45 Враќањето на кучето
08:45 Види кој зборува 3
10:40 Игри на гладните 2
Více...
AXN
07:05 Profajleri
08:05 Vršilac dužnosti
08:55 Profajleri
Více...
HBO
07:35 Лоракс
09:05 Хари Потер и затвореникот од.
11:25 Хари Потер и огнениот пехар
Více...
HBO 2
08:00 Почеток
10:25 Средина
10:47 Средина
Více...
HBO 3
07:27 Само нешто убаво
09:20 Бубалици
09:42 Бубалици
Více...
Cinemax
07:41 Паула
09:15 Фабрика за торти
11:05 Шестото дете
Více...
Cinemax 2
07:55 Кулата
08:41 Кулата
09:26 Кулата
Více...
TV1000
08:00 Деца шпиони
09:45 Низа несреќни настани на Лемони Сникет
11:50 Алвин и верверичките
Více...
Epic Drama
07:30 Detektiv Murdok
08:10 Mladi Inspektor Mors
09:40 Inspektor Džordž Džentli
Více...
AMC
06:30 Paklensko morje
08:30 Gorski kristal
10:00 Magična deca
Více...
Sci Fi
08:00 Agro Jug
08:15 Horoskop
08:20 Ljudi i događaji
Více...
SUPERSTAR TV
07:25 Убијците на мојот татко
08:25 Жикина династија
10:00 Непознат
Více...
Superstar 2 TV
08:00 Државна работа
08:10 Derbi u kafani Autokomanda
08:25 Врата до врата
Více...
Pink BiH
05:56 Elita Pregled dana
08:12 Остварување на соништата
09:34 Куќа од срце
Více...
Pink Premium
05:03 Војна на невестите
08:32 Покајание
11:15 Војна на невестите
Více...
Pink Action
07:00 Снајперист 4
08:58 Законот На Молчењето
09:00 Nestali u akciji 2
Více...
Pink Film
05:35 Да се живее како цел.
08:34 Obračun u kazino Kabareu
09:56 Каков дедо, таков внук
Více...
Pink Comedy
05:00 Viski sa ledom
08:22 Мамичка
10:31 Viski sa ledom
Více...
Pink Thriller
08:01 Телма и Луиза
10:49 Tajna veza
12:40 Пренасочен
Více...
Pink family
08:00 Šifra
09:00 Цајкан
10:00 Судијката од Седер Ков
Více...
Pink Romance
05:00 Stara ljubav
08:24 Robin i Marijana
10:21 Bul Duram
Více...
Pink Sci-Fi & Fantasy
05:00 Gnev Pola Bunjana
10:24 Блонди Максвел никогаш не губи
11:48 Mračne trake
Více...
Pink Serije
07:51 Neki bolji ljudi
08:21 Ивкова слава
08:53 Neki bolji ljudi
Více...
Pink Western
05:26 Voz u 3:10 za Jumu
09:00 Федералниот Шериф Кајл
10:56 Dugo putovanje kroz Misuri
Více...
CineStar TV PREMIERE 1
08:00 Visitor From The Future, The
10:30 Pets United
12:15 How To Deter A Robber
Více...
CineStar TV PREMIERE 2
07:00 P'astanjan i tri njuketara
08:40 Dressmaker, The
10:45 Early Man
Více...
CineStar TV 1
07:55 Paper Man
10:00 After
12:00 Captive State
Více...
CineStar TV 2
02:29 Колажна програма
08:29 Колажна програма
09:00 Чудниот Tомас
Více...
CineStar TV Comedy
02:21 KOLAŽ PROGRAM
10:40 Spread Your Wings
12:40 Sammy & Co: The War of The Fish
Více...
RTS Drama
07:30 Radio Mileva
08:12 Сенки над Балканот
09:15 Miris kiše na Balkanu
Více...
Film+
07:20 Во светата земја
09:20 Jóságos ég!
11:00 A konyhafőnök
Více...
Film4
06:50 Tóparti gyilkosságok
08:45 Bérbarát kisebb hibákkal
10:40 Божиќно изненадување
Více...
MRT 3
06:50 Ракомет: Лига на шампиони (м)
08:30 Ракомет: Лига на шампиони (м)
10:05 Школата за готвење на Марта
Více...
Nova Sport
07:30 FINALE: Auger-Aliassime - Rublev
09:30 Dortmund - Augsburg
11:15 Playoff - 1/4 Finale (G2): Cedevita Olimpija - entjur
Více...
Eurosport 1
07:00 Cycling _ Giro d'Italia
08:30 Equestrian
09:30 Sportsko penjanje: Svetski.
Více...
Eurosport 2
07:45 Sportsko penjanje: Svetski.
08:30 Archery
09:00 Archery
Více...
SK 1
07:55 Soccer Bet SK VESTI
08:20 Košarka - Euroleague: Playoffs (G5): Panathinaikos - Maccabi
10:10 Pregled ATP Masters Madrid
Více...
SK 2
06:55 WTA 1000 Rome: Trevisan - Putintseva
08:40 Sport & Tech Lifestyle
09:10 Fudbal - Bugarska liga: Botev Plovdiv - CSKA 1948
Více...
SK 3
07:30 Pregled holandske lige
08:25 Pregled španske košarke
08:40 Sport & Tech Lifestyle
Více...
SK 4
06:15 Fudbal - Portugalska liga: Braga - Casa Pia
08:05 Pregled portugalske lige
08:50 Pregled turske lige
Více...
SK HD
06:10 Američki fudbal UFL: Michigan - Arlington
08:25 WTA 1000 Rome: M. Andreeva - Badosa
09:35 WTA 1000 Rome: Bogdan - L. Fernandez
Více...
SK Golf
08:00 Volvo China Open: Day 1
13:00 Volvo China Open: Day 2
18:00 Volvo China Open: Day 3
Více...
SK Esports
07:00 Esports Vremeplov: CR4ZY vs NORTH - Starladder Minor Berlin 2019
08:50 GG
09:00 IQ200
Více...
Arena Premium 1
08:00 Фудбал: Серија А
10:00 Football _ Premier League
10:30 Mali fudbal: Arenina Liga.
Více...
Arena Premium 2
06:30 Кошарка: НБА
08:30 Basketball _ VTB League
10:15 Кошарка: АБА лига
Více...
Arena Premium 3
07:00 Фудбал: Лига на шампиони
09:00 Football _ Serbian League
11:00 Fudbal - Engleska liga:.
Více...
Arena Sport 1
08:00 Football _ Premier League
10:00 Football _ Scottish.
12:00 Football _ Premier League
Více...
Arena Sport 2
08:00 Football _ Primera Divisi?n
10:00 Football _ Primera Divisi?n
12:00 Фудбал: Серија А
Více...
Arena Sport 3
06:00 Ice Hockey _ KHL
08:30 Basketball _ VTB League
10:15 Basketball _ VTB League
Více...
Arena Sport 4
08:00 Лига на Европа
10:00 Лига на Европа
13:00 Фудбал: УЕФА Конференциска.
Více...
NBA TV
08:00 Playoff Central
09:30 Playoff Central
11:00 Playoff Central
Více...
MTV Europe
06:00 MTV Breakfast Club
09:30 Teen Mom 2
10:10 Teen Mom 2
Více...
MTV Hits
07:00 Non-Stop Hits
13:00 Non-Stop Hits
15:00 Euro Dance Hits!
Více...
Club MTV
07:00 100% Party Tunes!
12:00 Reload! Club Classics
13:00 Big Tunes!
Více...
MTV 00s
07:40 Non-Stop Y2Ks!
10:00 Hits on Shuffle!
15:00 Supermassive Rock Anthems!
Více...
MTV 90s
08:00 Girl Power Hour!
09:00 Smells Like The 90s
12:00 Boys vs Girls: 90s Hits Battle!
Více...
MTV 80s
08:00 Forever 80s!
12:00 The Greatest Love Of All!
14:00 Rock Anthems!
Více...
Stingray iConcerts
07:29 Michael Kiwanuka - Garorock Festival 2017
08:25 Red Hot Chili Peppers - Live in Milan
09:11 Robbie Williams - Live at the Apple Music Festival
Více...
Mezzo TV
06:30 Les Boréades
09:05 L'Apprenti sorcier
09:20 Sinfonia Concertante : Andante
Více...
Discovery Channel
08:00 Како се прави
08:30 Како се прави
09:00 Ловец на суровини: Класични.
Více...
Investigation Discovery
08:00 Iskonski instinkt
09:00 Iskonski instinkt
10:00 Mislite da nekog poznajete?
Více...
National Geographic
07:10 Мегафабрики
08:10 Јадење: Приказната за храната
08:40 Јадење: Приказната за храната
Více...
National Geographic Wild
07:25 Zmije u gradu
08:15 Afrički lovci
09:00 Zmije u gradu
Více...
Animal Planet
07:40 Спасување во Хомстад
08:30 Кучиња: Нераскажаната приказна
09:25 Семејството Ирвин
Více...
BBC Earth
07:30 Во фабриката
08:25 Снимање на Игра на парење
09:15 Планетата Земја
Více...
Travel Channel
06:43 Okrenut ka prozoru
08:25 Belo, crveno i zeleno
10:15 Voajer
Více...
Viasat Explore
07:50 Тешко спасување
08:45 Австралиски ловци на злато
09:40 Австралиски ловци на злато
Více...
Viasat Nature
06:30 Košarka - NBA liga
08:30 Košarka - VTB liga
10:15 Košarka - ABA liga
Více...
Viasat History
07:55 Подем и пад: Пресвртните.
09:00 Втора светска војна _.
10:05 Топ десет начини на војување
Více...
History
07:25 Zvezde zalagaonica
08:10 Lovci na aukcije
08:30 Lovci na aukcije
Více...
History 2
07:30 Razotkrivanje
08:15 Древни вонземјани
09:00 Podzemna mesta
Více...
TLC
07:00 iveti sa 300 kg
09:00 U potrazi za novom enom
10:00 Sestre od 500 kilograma
Více...
Crime & Investigation
07:40 Ubistvo: Vreme za pogubljenje
08:30 Grubo sasluanje
09:15 Motiv za ubistvo
Více...
CBS Reality
08:00 Фудбал: Серија А
10:00 Кошарка: НБА
12:00 Фудбал: Лига на шампиони
Více...
24Kitchen
07:55 15-минутни оброци на Џејми
08:30 15-минутни оброци на Џејми
09:05 Рудолфовата пекарница
Více...
Doku TV
08:00 Ukradena remek djela
09:00 Nacija ubojica
10:00 Velika putovanja eljeznicom kroz Veliku Britaniju
Více...
HGTV
08:00 Plae irom sveta
08:30 Plae irom sveta
09:00 Plae irom sveta
Více...
Agro TV
08:00 Agro info
08:10 Ceger
08:30 EPP blok
Více...
E!
07:30 Одмаздничко тело со Клои Кардашиан
08:30 Познатите играат
09:30 Познатите играат
Více...
TV 24
07:00 Концерт
09:15 Фактор здравје
10:00 Неделен микс
Více...
TV Vijesti
06:30 Boje jutra
09:30 Studio moderna
09:55 Oči Podgorice
Více...
Al Jazeera Balkans
08:00 News Live
08:30 Inside Story
09:00 Newshour
Více...
Euronews Serbia
08:00 Euronews jutro: Vesti
09:00 Euronews jutro: Vesti
09:12 Euronews centar
Více...
Euronews Albania
07:00 Goodmorning Albanians
09:15 Euronews Now
12:30 Euronews Now
Více...
BBC World News
08:00 BBC News (BBC News), United Kingdom, 2024
08:30 Business Today (Business Today), United Kingdom, 2024
08:55 Click (Click), United Kingdom, 2024
Více...
CNN
08:00 CNN Newsroom with Rosemary Church (CNN Newsroom with Rosemary Church), USA, 2020
08:45 World Sport (World Sport), USA, 2009
09:00 CNN Newsroom with Rosemary Church (CNN Newsroom with Rosemary Church), USA, 2020
Více...
Bloomberg
08:00 Bloomberg Markets: Today (Bloomberg Markets: Today), USA, 2024
10:00 The Pulse with Francine Lacqua (The Pulse with Francine Lacqua), USA, 2024
11:00 Bloomberg Brief (Bloomberg Brief), USA, 2024
Více...
CNBC
08:00 Squawk Box Europe
10:00 Street Signs
11:00 US Worldwide Exchange
Více...
DW English
08:00 DW News
08:15 Mapped Out
08:30 In Good Shape
Více...
France 24
08:00 The News
08:20 Business
08:30 The News
Více...
France 24
08:00 Le journal
08:30 Le journal
08:45 Dans la presse
Více...
CGTN
08:00 The World Today
08:30 The Heat
09:00 The World Today
Více...
MRT 5
07:45 Дампер и Скуп
08:05 Коцки со броеви
08:15 Штрумфови
Více...
Dexy TV
07:55 Винкс
08:18 Leo da Vinči
08:45 44 мачиња
Více...
Minimax
08:00 Љубопитниот Џорџ
08:25 Љубопитниот Џорџ
08:45 Otvorena sezona - Zov prirode
Více...
Pink Super Kids
08:01 Božićna pesma
08:49 Grof Monte Kristo
09:33 K3
Více...
Disney Channel
07:55 Kif
08:20 Kif
08:45 Mirakulus
Více...
Nickelodeon
07:55 Сунѓерот Боб
08:26 Сунѓерот Боб
08:45 Zuki i Rubi na planeti Zemlji
Více...
Nick Jr.
07:45 Veliki ou Bebe ajkule
08:15 Barbapapa i porodica
08:40 Barbapapa i porodica
Více...
Nicktoons
07:54 Kua Buka
08:18 kola udovita
08:42 Suner Bob Kockalone
Více...